Wzbogać swój jadłospis z musami owocowymi

Mus w tubce to popularna przekąska, która może wzbogacić nasz codzienny jadłospis o dodatkowe witaminy. Niemniej jednak nie wszyscy wiedzą, że musy owocowe nie zastąpią nam naturalnych owoców i warzyw. Czy produkty Owolovo (www.bee.pl) to dobry zamiennik niezdrowych słodkich i słonych przekąsek? Jakie smaki musów owocowych znajdziemy w tej serii? 

Bez gryzienia i żucia

Musy owocowe są tak skonstruowane, że nie wymagają od nas żadnego gryzienia czy przeżuwania. Między innymi dlatego jest to jeden z lepszych produktów dla niemowlaków, które dopiero uczą się pewnych zachowań i ruchów. Jednocześnie stosowanie musów w nadmiarze może spowolnić proces rozwoju dziecka, które po prostu przestanie się uczyć tego, jak prawidłowo gryźć pożywienie. Mus jako przekąska stosowana raz na jakiś czas sprawdzi się znakomicie. Jednak dobrze pamiętać o tym, że w diecie najważniejsza jest różnorodność. 

Obróbka termiczna

Wybierając jeden z popularnych musów owocowych, pamiętaj o tym, że taki produkt nie zastąpi ci zwykłego owocu. A to dlatego, że podczas tworzenia musów, owocowa papka poddawana jest termicznej obróbce, co powoduje wydłużenie terminu przydatności takiego produktu. Niemniej jednak wiąże się i z innymi negatywnymi konsekwencjami, jakimi jest, choćby utrata ważnych witamin dla zdrowia dziecka (na przykład: witamina C zwiększająca odporność organizmu malucha). Czyli powinniśmy sięgać po musy owocowe, czy raczej ich unikać? Jak najbardziej po nie sięgać, jednak mieć z tyłu głowy, że są to produkty, które pewnych rzeczy nam nie zastąpią. Ale jako wymiennik niezdrowych słodyczy, sprawdzą się znakomicie. 

Co warto wiedzieć na temat przetworzonych musów owocowych:

– to zdrowe i wartościowe produkty, dla dzieci i dorosłych,

– pamiętaj o tym, że nie jest to alternatywa dla zwykłych owoców,

– niezwykle wygodna i szybka forma przekąski,

– to produkty, które łatwo przechowasz i zabierzesz ze sobą,

– zajmują mało miejsca, nie potrzebują specjalnej temperatury,

– wszystkie musy poddawane są obróbce termicznej,

– świetny pomysł na naturalne wzbogacenie swojej diety.